Δεκ 182013

Ολοκληρώθηκε η τελική φάση των Ομαδικών Πρωταθλημάτων Αττικής Παίδων(-16) και Παμπαίδων (-12) με απολογισμό 1 πρώτη και 1 δεύτερη θέση. Το τριήμερο 13 – 15 Δεκεμβρίου στην Νίκαια διεξήχθησαν οι τελικές φάσεις των Πρωταθλημάτων Αττικής Παίδων (-16) και Παμπαίδων (-12).

dsc03442

Ομαδικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων (-12) Αττικής 2013

Δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου οι μικροί της ομάδα μας να κατακτήσουν το Πρωτάθλημα Παμπαίδων Αττικής ,καθώς έδειξαν το μεγάλο τους ταλέντο συντρίβοντας ουσιαστικά τους αντιπάλους τους.

Στην πρώτη αγωνιστική επικράτησαν εύκολα με 5,5 – 0,5 επί της Ένωσης Σπάρτης Μικράς Ασίας. αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΣΑΚΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1010 1 : 0 ΛΑΓΑΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1000

Στην δεύτερη αγωνιστική αντίπαλος ήταν ο δύσκολος Ο. Σ. Πειραϊκός. Παρά το τελικό 0,5 – 5,5 το ματς ήταν δύσκολο, αλλά οι μικροί μας τα κατάφεραν με εξαιρετικό τρόπο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα;

ΚΥΡΛΑΚΙΤΣΗ Β.-Θ. 1005 0 : 1 ΛΑΣΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1020

Στον μεγάλο τελικό, αντίπαλος ήταν ο ΑΣΟΠ Δίας, ο οποίος είχε τερματίσει πρώτος στην κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος, χωρίς όμως να αντιμετωπίσει τη δική μας ομάδα. Τελικό σκορ, 4 – 2 και το πρωτάθλημα στο Περιστέρι! Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ομαδικό Πρωτάθλημα Παίδων (-16) Αττικής 2013

Το ομαδικό Πρωτάθλημα Παίδων (-16) Αττικής ήταν ο μοναδικός τίτλος που δεν κατάφερε να κατακτήσει η ομάδα μας. Ενώ φτάσαμε και στον τελικό με ευκολία, όπως και στην κανονική διάρκεια, τερματίσαμε δεύτεροι. Δυστυχώς δεν τα παιδιά δεν τα κατάφεραν ενάντια στον Σ.Ο. Αιγάλεω. Στην προημιτελική φάση δεν δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν με 6-0 τον ΦΟ Ελληνικού. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΛΑΣΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1545 1 : 0 ΣΑΒΒΟΥΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1000

Στα ημιτελικά κερδίσαμε τον αξιόμαχο Ζήνωνα Γλυφάδας με 2 -4. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 1210 0 : 1 ΛΑΣΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1545

Στον τελικό, αν και στερηθήκαμε τις υπηρεσίες του Γιώργου Παπαδόπουλου και του Ευγένιου Ιωαννίδη, αφού έπρεπε να ενισχύσουν την ανδρική ομάδα στο Κύπελλο Σπύρος Μπίκος, είμασταν θεωρητικά φαβορί. Δυστυχώς όμως τα προγνωστικά διαψεύστηκαν και  ηττηθήκαμε με το οριακό 3,5 – 2,5. Αναλυτικά τα αποτελέσματα: