Απρ 112010
 

age group U16

Rank SNo.   Name   Rtg Typ Gr Pts Res.
8 21 ΦΡΑΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1931 U16 Α 0
13 12 ΚΟΣΜΑΣ – ΛΕΚΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2159 U16 Α 4 0
16 23 ΚΟΥΤΟΥΚΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1901 U16 Α 4 0
17 22 ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΣ – ΑΡΔΙΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 1926 U12 Α 4 0
23 31 ΜΠΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1818 U16 Α 0
24 24 ΦΡΑΓΚΟΥ ΕΛΕΝΗ F 1894 U16 Α 0
25 28 ΤΕΡΖΙΔΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ F 1857 U16 Α 3 0
31 43 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1582 U16 Α 3 0

group Α

Rank SNo.   Name   Rtg Typ Gr Pts Res.
1 8 ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2222 Α 1
2 2 IM ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2336 Α 1
3 3 IM ΜΑΣΤΡΟΚΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2301 Α 1
4 9 ΓΚΟΓΚΟΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2207 Α 5 ½
5 6 ΖΥΓΟΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2243 Α 5 ½
6 5 ΓΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2288 Α 0
7 7 IM KAMENETS ANATOLIJ 2229 Α 0
8 21 ΦΡΑΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1931 U16 Α 0

best woman

Rank SNo.   Name   Rtg Typ Gr Pts Res.
9 11 WIM ΜΑΚΚΑ ΙΟΥΛΙΑ F 2180 Α 0
20 19 ΠΑΓΑΝΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ F 1969 Α 0
24 24 ΦΡΑΓΚΟΥ ΕΛΕΝΗ F 1894 U16 Α 0
25 28 ΤΕΡΖΙΔΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ F 1857 U16 Α 3 0
29 29 ΣΠΥΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ F 1846 Α 3 0
 Posted by at 8:19 μμ
Απρ 112010
 

age group U12

Rank SNo. Name   Rtg Typ Gr Pts Res.
3 4 ΛΑΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1659 U12 Β 5 0
8 9 ΚΑΛΟΦΩΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1546 U12 Β 0
9 8 ΚΟΡΝΙΩΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1577 U12 Β 0
12 17 ΚΑΥΚΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1135 U12 Β 4 0
14 20 ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1085 U12 Β 4 0
17 23 ΛΙΑΠΗ ΖΕΝΕΜΠΙΣΗ ΦΙΛΙΠΠΑ – ΑΡΕΤΗ F 1050 U12 Β 4 0
19 19 ΓΟΝΕΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1095 U12 Β 0
20 18 ΑΔΑΜΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1100 U12 Β 3 0

age group U16

Rank SNo. Name   Rtg Typ Gr Pts Res.
3 4 ΛΑΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1659 U12 Β 5 0
4 7 ΡΟΪΝΟΣ ΗΛΙΑΣ 1619 U16 Β 5 0
5 6 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1635 U16 Β 5 0
8 9 ΚΑΛΟΦΩΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1546 U12 Β 0
9 8 ΚΟΡΝΙΩΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1577 U12 Β 0
11 24 ΦΑΚΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 1030 U16 Β 4 0
12 17 ΚΑΥΚΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1135 U12 Β 4 0
13 10 ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ F 1522 U16 Β 4 0

group Β

Rank SNo. Name   Rtg Typ Gr Pts Res.
1 1 ΓΕΡΟΠΑΠΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 1767 Β 6 0
2 3 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1674 Β 0
3 4 ΛΑΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1659 U12 Β 5 0
4 7 ΡΟΪΝΟΣ ΗΛΙΑΣ 1619 U16 Β 5 0
5 6 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1635 U16 Β 5 0
6 5 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1650 Β 0
7 2 ΠΑΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1759 Β 0
8 9 ΚΑΛΟΦΩΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1546 U12 Β 0

best woman

Rank SNo. Name   Rtg Typ Gr Pts Res.
13 10 ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ F 1522 U16 Β 4 0
15 12 ΦΡΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ F 1476 U16 Β 4 0
17 23 ΛΙΑΠΗ ΖΕΝΕΜΠΙΣΗ ΦΙΛΙΠΠΑ – ΑΡΕΤΗ F 1050 U12 Β 4 0
21 16 ΓΙΑΒΑΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ F 1355 Β 3 0
24 28 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ F 1010 U12 Β 3 0
26 26 ΚΟΚΚΟΤΑ ΕΛΕΝΗ F 1010 U12 Β 3 0
29 14 ΛΙΑΠΗ ΖΕΝΕΜΠΙΣΗ ΕΙΡΗΝΗ F 1342 U12 Β 2 0
31 27 ΚΟΚΚΟΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ F 1010 U12 Β 2 0
 Posted by at 8:02 μμ
Φεβ 162010
 

Απο το σχολικό Περιστερίου που έγινε την Κυριακή 29/11/2009, προκρίνονται για την τελική φάση του σχολικού Αττικής οι παρακάτω μαθητές:

ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΜΙΡΚΑ (4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ) Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΑΡΑΠΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ) Β’ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (15ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ) Γ’ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΔΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ (11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ) Δ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΑΔΑΜΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ) Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΙΟΡΔΑΝΟΒ ΓΙΑΝΝΗΣ (23ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ) Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (31ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ) ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΙΝΤΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ) ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΟΜΜΑΤΑΣ ΚΙΜΩΝ (ΑΥΓΟΥΛΕΑ) ΓΥΜΝΑΣΙΑ
 Posted by at 12:49 μμ
Ιαν 132010
 

          

            Τα Πανελλήνια νεανικά και εφηβικά πρωταθλήματα τελείωσαν μέσα σε μια όμορφη ατμόσφαιρα που δημιουργήθηκε στην τελετή λήξης των αγώνων.

Σ’ αυτήν παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Περιστερίου κ. Ανδρέας Παχατουρίδης, η αντιδήμαρχος πολιτισμού κ. Μαίρη Τσιώτα, ο αντιπρόεδρος της Ε.Σ.Ο.  κ. Γ. Αντωνιάδης, ο ταμίας της Ε.Σ.Ο. κ. Γιώργος Μιχαηλίδης και ο έφορος αγώνων της Ε.Σ.Ο. κ. Β. Ανδρώνης.

Τα πρόσωπα των νικητών έλαμπαν , οι παρευρισκόμενοι αθλητές , γονείς και παράγοντες σωματείων έδειχναν και δήλωναν απόλυτα ικανοποιημένοι από τη διοργάνωση και ο πρόεδρος της Πνευματικής Στέγης Περιστερίου κ. Αντώνης Μπέλλος στο χαιρετισμό του έδωσε την υπόσχεση για τη διοργάνωση και άλλων σπουδαίων διοργανώσεων στο Περιστέρι.

Την παράσταση έκλεψε ο Δήμαρχος Περιστερίου που σε συνεργασία με την Πνευματική Στέγη προανήγγειλε το αίτημα της ανάληψης της διοργάνωσης του Πρωταθλήματος Α εθνικής κατηγορίας

2010 στις υπερσύχρονες – ανακαινισμένες Ολυμπιακές εγκαταστάσεις που υπάρχουν στο Περιστέρι , ενθουσιάζοντας τους παρευρισκόμενους.

Πρόκειται πραγματικά για μια σπουδαία πρόκληση για το σκάκι που θα πρέπει να ξεπεράσει τις όποιες δυσκολίες  και να δώσει στο άθλημα και στη συγκεκριμένη διοργάνωση την ευκαιρία να αποκτήσουν ξεχωριστή αίγλη.

Οι νικητές ανά κατηγορία ήταν οι:

Νέοι Άνδρες: 1) Παυλίδης Αναστάσιος με 7½ βαθμούς 2) Γκούμας Γιώργος με 7 βαθμούς 3) Χριστοδούλου Παναγιώτης με 6 βαθμούς, ενώ στην τρίτη θέση ισοβάθμησαν και οι Σεβαστόπουλος Βασίλης και Παναγιωτακόπουλος Γεράσιμος.

Νέες Γυναίκες: 1) Ιορδανίδου Ζωή με 5½ βαθμούς2) Παγάνογλου Αναστασία με 5 ½ βαθμούς και 3) Παυλίδου Κατερίνα με 4½ βαθμούς.

Έφηβοι: 1) Παυλίδης Αντώνης με 7 βαθμούς 2) Καφώρος Δημήτρης-Άλκης με 6½ βαθμούς και 3) Λιάσκος Λεωνίδας επίσης με 6 ½ βαθμούς.

Νεάνιδες: 1) Βάτκαλη Δήμητρα με 6½ βαθμούς 2) Σπύρου Μαρίνα με 6½ βαθμούς και Μπαρμπαγεωργοπούλου Φανή με 6½ βαθμούς.

Οι νικητές βραβεύθηκαν με μετάλλια και κύπελλα καθώς και με μία λιθογραφία, προσφορά του μέλους του Δ. Σ. της Πνευματικής Στέγης Περιστερίου Γιώργου Βαριαδάκη.

Να αναφέρουμε ότι διευθυντής των αγώνων ήταν ο κ. Γ. Μιχαηλίδης, επικεφαλής διαιτητής η κ. Έφη Σαλταμάρα με βοηθό τη κ. Κ. Χαλβατζόγλου και διαιτητές τους Μ. Πρεβενιό, Α. Κοντοκάνη, Α. Μιχαηλίδη, Ε. Μπέλλο και Ν. Ρήγα.

Για την ομάδα μας, εκτός από την μεγάλη επιτυχία της Ζωής Ιορδανίδου (πρωταθλήτρια Νέων Γυναικών) και της Σπύρου Μαρίνας (2η στην κατηγορία Νεανίδων σε ισοβαθμία με την πρώτη), σημαντική παρουσία στους αγώνες είχαν και οι Σπύρου Παναγιώτης, (6ος) Τζουγανάκης Παντελής (9ος), Σταθόπουλος Γιάννης (10ος) και ο Παπαδόπουλος Γιώργος (19ος), στην κατηγορία Νέων Ανδρών, με τους τρεις τελευταίους να αφήνουν πολλές ελπίδες για το μέλλον, λόγω του νεαρού της ηλικίας τους (14, 13 και 12 ετών αντίστοιχα)

Τέλος στην κατηγορία Εφήβων, ο Στάθης Λινός επιβεβαίωσε για άλλη μια φορά την καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται τον τελευταίο καιρό τερματίζοντας 8ος (σε ισοβαθμία με την 5η θέση), ενώο Γιάννης Μπέλλος τερμάτισε στην 19η θέση.

 Posted by at 2:50 μμ
Δεκ 242009
 

Η Πνευματική Στέγη Περιστερίου έχει την τιμή και την χαρά να διοργανώσει για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Εφήβων –  Νεανίδων (Κ18) και Νέων Ανδρών – Γυναικών (Κ20) στο φιλόξενο χώρο του Κ.Υ.Β.Ε (Εθνάρχου Μακαρίου 1) από τις 3 έως τις 9 Ιανουαρίου 2010.

Πρόκειται για το κορυφαίο Ατομικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στις κατηγορίες έως είκοσι ετών.

Το Δ.Σ. της Πνευματικής Στέγης Περιστερίου ευελπιστεί, όχι μόνο να ανταπεξέλθει στις προσδοκίες των αθλητών αλλά και να ανεβάσει ακόμα ψηλότερα τον πήχυ της διοργάνωσης.

Συνδιοργανωτές είναι η Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία και ο Δήμος Περιστερίου, ενώ χορηγός είναι η Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος.

το επίσημο site της διοργάνωσης είναι: http://panellinia10.peristerichess.gr/

Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά!

 

Για το Δ.Σ. της Πνευματικής Στέγης Περιστερίου

 

 

Ο Πρόεδρος                                        Η Γ. Γραμματέας

 

Α. Μπέλλος                                        Ε. Σαλταμάρα

 Posted by at 7:34 μμ
Νοέ 302009
 

N_ A DIMOTIKOU

ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΙΩΣΕ ΤΟ 5ο ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 Στις 21 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο Κ.Υ.Β.Ε Περιστερίου το 5ο Σκακιστικό Σχολικό Πρωτάθλημα Περιστερίου με διοργανωτές το σύλλογο Πνευματική Στέγη Περιστερίου και το Δήμο Περιστερίου, ενώ χορηγός της εκδήλωσης ήταν η ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.

Η άρτια διοργάνωση, ο εξαιρετικός, ζεστός και φιλόξενος χώρος του Κ.Υ.Β.Ε. και η πολύ μεγάλη συμμετοχή των μαθητών της περιοχής μας, δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για τη μεγάλη επιτυχία που σημείωσαν οι αγώνες.

Συμμετείχαν 100 Περιστεριώτες μαθητές και μαθήτριες δημιουργώντας νέο ρεκόρ συμμετοχών, παρά τις αντίξοες συνθήκες των ημερών -κλειστά σχολεία λόγω γρίπης-.

Στην εκδήλωση, που έγινε πλέον θεσμός για τα αθλητικά δρώμενα του Δήμου μας, παραβρέθηκε ο Δήμαρχος Περιστερίου Ανδρέας Παχατουρίδης που είναι ένθερμος υποστηρικτής της ανάπτυξης του Σκακιού στην περιοχή μας και δηλώνει πάντα αρρωγός των προσπαθειών του συλλόγου μας. Παρόντες ήταν επίσης η Αντδήμαρχος Πολιτισμού Μαίρη Τσιώτα, ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών Βασίλης Λώλος, ο Δημοτικός Σύμβουλος και Πρόεδρος των ΚΑΠΗ Περιστερίου Ισαάκ Ζορπίδης, ο Διευθυντής της Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Αλεξανδράτος Χαράλαμπος, η υπεύθυνη του αθλητικού κέντρου των εκπαιδευτηρίων “Αυγουλέας-Λιναρδάτου” Μαρία Στρατάκου, καθώς και ο ταμίας της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας Γεώργιος Μιχαηλίδης.

Σημαντική ήταν και η συμβολή των συλλόγων γονέων και κηδεμόνων πολλών σχολείων της περιοχής μας που καλλιεργούν το Σκάκι και ιδιαίτερα του 4ου Δημοτικού σχολείου Περιστερίου, που είχε τη μεγαλύτερη παρουσία και τις περισσότερες επιτυχίες (9 μετάλλια).

Επικεφαλής της άριστης αυτής Διοργάνωσης, ήταν η Γ.Γ. της ΠΣ Περιστερίου Έφη Σαλταμάρα, ενώ στο κλείσιμο της εκδήλωσης ο Πρόεδρος της ομάδας Αντώνης Μπέλλος, εκτός των άλλων, υποσχέθηκε πως το 2010 θα είναι η χρονιά που το Περιστέρι θα πανηγυρίσει λαμπρές επιτυχίες στο σκάκι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία είναι:

Οι νικητές της Α’ Δημοτικού

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΜΙΡΚΑ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΙΟΥΚΑΣ-ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΘΩΜΑΣ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΦΕΝΤΡΑΣ ΘΑΝΟΣ ΑΥΓΟΥΛΕΑ
1η  ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΜΙΡΚΑ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Οι νικητές της Β’ Δημοτικού

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΡΑΠΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΗ ΝΕΦΕΛΗ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΠΙΖΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΥΓΟΥΛΕΑ
1η  ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΚΑΛΟΓΕΡΗ ΝΕΦΕΛΗ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Οι νικητές της Γ’ Δημοτικού

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 15ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΤΣΑΚΟΥ ΕΥΓΕΝΕΙΑ 24ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
1η  ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΜΟΤΣΑΚΟΥ ΕΥΓΕΝΕΙΑ 24ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Οι νικητές της Δ’ Δημοτικού

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΔΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΛΥΒΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΥΓΟΥΛΕΑ
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΛΩΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΥΓΟΥΛΕΑ
1η  ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΔΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Οι νικητές της Ε’ Δημοτικού

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΔΑΜΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΙΟΡΔΑΝΟΒ ΓΙΑΝΝΗΣ 23ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΑΤΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
1η  ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΠΑΝΑΝΑΚΗ ΒΑΪΑ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Οι νικητές της ΣΤ’ Δημοτικού

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 31ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΙΝΤΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
1η  ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Οι νικητές των Γυμνασίων

1ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΟΜΜΑΤΑΣ ΚΙΜΩΝ ΑΥΓΟΥΛΕΑ
2ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΦΑΚΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΝΕΚΤΑΡΙΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
3ος ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΕΙΜΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΥΓΟΥΛΕΑ
1η  ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΤΑΤΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 15ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ

 Posted by at 8:46 μμ
Νοέ 242009
 

afissa_sxolikouΤην Κυριακή 29 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί το 5ο Σχολικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα Περιστερίου.

Διοργανωτές είναι ο Δήμος Περιστερίου και ο σύλλογος μας Πνευματική Στέγη Περιστερίου και χορηγός της εκδήλωσης η Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κ.Υ.Β.Ε Περιστερίου, οδός Εθνάρχου Μακαρίου 1 και η ώρα προσέλευσης είναι στις 9:00 π.μ.

Οι νεαροί παίκτες θα χωριστούν σε 8 κατηγορίες (Νήπια, 6 τάξεις Δημοτικού, Γυμνάσια) και θα αγωνιστούν σε αγώνες γρήγορου σκακιού με Ελβετικό σύστημα 5 γύρων. Σε όλους τους παίκτες θα δοθούν αναμνηστικά διπλώματα, ενώ στους 3 πρώτους νικητές και στο 1κορίτσι θα απονεμηθούν κύπελλα. Τέλος οι διαγωνιζόμενοι θα διεκδικήσουν την απευθείας πρόκριση τους στην τελική φάση του Σχολικού Σκακιστικού Πρωταθλήματος Αττικής.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την προκήρυξη εδώ

 Posted by at 12:27 μμ