Ιαν 032010

ΤΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΑ ΝΕΑΝΙΚΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2010

Ύστερα από εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησαν οι νεαροί αθλητές της ομάδας μας στα νεανικά ατομικά πρωταθλήματα Αττικής 2010 , κατέκτησαν 3 μετάλλια και αρκετοί κατέλαβαν ικανοποιητικές θέσεις.

Στην κατηγορία αγοριών κάτω των 16 χρόνων ο Μπέλλος Ιωάννης ύστερα από θαυμάσια εμφάνιση , κατέλαβε την τρίτη θέση ανάμεσα σε 46 αθλητές συγκεντρώνοντας 5.5 βαθμούς σε 7 αγώνες με 4 νίκες και 3 ισοπαλίες. Πρώτος στην κατηγορία ήταν ο Σ. Αζναουρίδης με 6 β. και δεύτερος ο Κ. Μαλαματάς με 5.5 β. Σε αυτή την κατηγορία αγωνίστηκαν και οι νεοφερμένοι στο σύλλογό μας Γ. Παπαδόπουλος και Ε. Φράγκου που τερμάτισαν στην 11η και 12η θέση με 4.5 β. και 4β. αντίστοιχα.

Στα αγόρια κάτω των 14 χρόνων ο Σταθόπουλος Ιωάννης έδωσε πάλι το παρόν στα μετάλλια κατακτώντας τη δεύτερη θέση ανάμεσα σε 77 παιδιά. Πέτυχε 5 νίκες και 2 ισοπαλίες συγκεντρώνοντας 6 β. σε 7 αγώνες. Πρώτος ήταν ο Π. Μιχελάκος με τους ίδιους βαθμούς και τρίτος ο Χ. Γκίκας με 5.5 β.

Οι παραπάνω αθλητές μας εκτός από τη διάκριση , πέτυχαν και την πρόκρισή  τους στην τελική φάση των Πανελληνίων ατομικών νεανικών πρωταθλημάτων 2010.

Στην κατηγορία κάτω των 18 χρόνων  ο Λινός Ευστάθιος με 3.5 β. σε 5 αγώνες πήρε τη δεύτερη θέση ανάμεσα σε 11 αθλητές .

Από τα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας  μας μερικά από τα οποία αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε τέτοιους αγώνες , ξεχώρισαν:

Κόκκοτα Φωτεινή στα κορίτσια κάτω των 10 χρ. ήρθε  8η με 4 β. ανάμεσα σε 28 αθλήτριες.

Κόκκοτα Ελένη στα κορίτσια κάτω των 12 χρ. ήρθε  12η με 4 β. ανάμεσα σε 32 αθλήτριες. Στην ίδια κατηγορία η Σταθοπούλου Μαριλίνα ήρθε 17η με 3.5 β. και η Αραπάκη Μαρία 18η με τους ίδιους βαθμούς.

Αραπάκης Αλέξανδρος στη κατηγορία αγόρια κάτω των 8 χρόνων αγωνιζόμενος για πρώτη φορά ήρθε 12ος με 4 β. ανάμεσα σε 35 μικρούς αθλητές.

-Στην κατηγορία αγοριών κάτω των 12 χρόνων ο Αδάμης Πέτρος με 3.5 β. σε 7 αγώνες πήρε τη 47η θέση ανάμεσα σε 102 αθλητές και ο Καρούνιας Δημήτρης με 3 β. την 70η θέση.

-Τέλος στην κατηγορία των αγοριών κάτω των 10 χρόνων ο Νατζάρ Αλέξανδρος με 3 β. πήρε την 55η θέση ανάμεσα σε 79 μικρούς , ο Καββαδάς Διονύσιος με 2 β. την 62η θέση και ο Κυπριώτης Χρίστος με τους ίδιους βαθμούς την 66η θέση.